"Татарстан Республикасының
мәжбүри медицина иминияте
территориаль фонды"
дәүләт учреждениясе
Кайнар линия телефоны
8-800-200-51-51
Версия для слабовидящих
Сорау бирегез

23.12.2009
Вопрос:
Я прописан в г.Ярославле, а в настоящее время проживаю в г.Нижнекамске в съемной квартире и буду здесь проживать еще год. Собираюсь привезти из Ярославля жену и девятимесячного ребенка, у него имеется медицинский полис РФ. Что необходимо для получения им медицинского обслуживания в поликлинике и постановки его там на учет?

04.12.2009
Вопрос:
Моя жена недавно уволилась с работы в г.Казань, где она прописана, и сдала свой полис в фирму где работала.Сейчас она переехала ко мне в г.Москва, где я прописан.Как ей получить медицинское обслуживание в Москве,если она будет работать в Москве?На основании полиса для неработающей или как?

02.11.2009
Вопрос:
Нужно ли внешнему совместителю оформлять полис ОМС. Если не ненужно, то на каком основании будут платить больничный и декрет, который обязаны оплатить у каждого работодателя? Какие нормативные акты регламентируют этот вопрос.

30.10.2009
Вопрос:
Я гражданка РФ, постоянное место проживания в Приднестровской Молдавской республике. Имею не внутренний паспорт РФ, а заграничный паспорт. Работаю не по трудовой книжке. Есть ли у меня возможность получить медицинский полис?

30.10.2009
Вопрос:
Здравствуйте! Хотела бы узнать. У моей бабушки катаракта глаза, приехав в больницу ей сказали, что на бесплатную операцию очередь в конце 2013 года подойдет, но врач предложили без очереди заплатить 40 тысяч рублей и операцию сделают в течение 2-х недель. Вернет ли ей фонд ОМС потраченные на операцию деньги или есть другой способ сделать операцию побыстрей?


Вопросы 81 - 85 из 98
Начало | Пред. | 15 16 17 18 19 | След. | Конец

Хөрмәтле Татарстан Республикасы Территориаль мәҗбүри медицина иминияте фонды сайтына керүчеләр!

Соравыгызга оператив һәм квалификацияле җавап алу өчен шушы форманың барлык кырларын да тутырыгыз. Үз мөрәҗәгатегезнең текстын кыска һәм грамоталы бәян итегез.

Сезнең соравыгыз Татарстан Республикасы Территориаль мәҗбүри медицина иминияте фонды компетенциясенә караган очракта, Сезнең мөрәҗәгатегез теркәгәннән соң 30 көн эчендә каралачак.

ИГЪТИБАР! Татарстан Республикасы Хөкүмәте, Татарстан Республикасы министрлыклары, ведомстволары һәм башка дәүләт органнары, үзегез турында дөрес белешмәләр (Ф.И. Ат. ис.) калдырмасагыз яисә җавап бирер өчен үз адресыгызны күрсәтмәсәгез, Сезнең мөрәҗәгатегезне карамаска хокуклы! (“Россия Федерациясе гражданнарының мөрәҗәгатьләрен карау тәртибе турында” 2006 елның 2 маендагы № 59-ФЗ Федераль закон)


Кызыл төс белән күрсәтелгән кырларны тутыру мәҗбүри.

Сезнең сорау
Фамилиягез*
Исемегез*
Атагызның исеме*
Электрон почта адресыгыз:*
Почта адресыгыз:*
Эш яисә уку урыныгыз:
Элемтә телефоныгыз:
Тема:*
Сезнең сорау:*
Сезнең сорауны "Сорау бирегез" бүлегендә басылып чыгуга ризалык:


Сакцияләнмәгән хәбәр җибәрүләрдән яклау:



* "Җибәрү" төймәсенә басып, сез "шәхси мәгълүматлар турында" 27.07.2006 ел, №152-ФЗ Федераль закон нигезендә,Татарстан Республикасының мәҗбүри медицина иминияте фондына шәхси мәгълүматларны эшкәртү сәясәте белән билгеләнгән шартларда һәм максатлар өчен персональ мәгълүматларны эшкәртүгә ризалыгыгызны бирәсез.

 
Бергәләп хәл итәбез
ММИ полисы белән проблемалар? ММИ фондыннан җавап алу өчен языгыз

наверх

Copyright © 2012-2024 ТФОМС Республики Татарстан